باید بگوییم این روزها، مخازن پلی اتیلن و پلاستیکی، نسبت به سایر مخازن مورد توجه بیشتری قرار گرفته اند. منابع پلی اتیلن نسبت به سایر منابعی که از پلاستیک (مانند فایبرگلاس، کامپوزیت) ساخته می شوند، خواهان بیشتری دارند. در سال های اخیر، از این نوع مخازن به دلیل دارا بودن تنوع و مزایای بیشتر، استقبال بیشتری صورت گرفته است. پیوند شیمیایی محکم و فشرده میان عناصر سازنده ی مخازن پلی اتیلن، مقاومت بالایی را برای این نوع مخازن به همراه دارد. این نوع مخازن بسته به اهداف مختلف، دارای جنس متنوع بوده و انتخاب یک نوع منبع پلی اتیلن بستگی به هدف مشتری از خرید آن مخزن دارد.

می توان مشخصات عمده مخازن پلی اتیلن را به صورت زیر بیان نمود:
– منابع پلی اتیلن به صورت یک تکه قالب ریزی می شوند و هیچ درز و شیاری در بدنه آن ها مشاهده نمی شود.در صورت نیاز به جوشکاری آن ها از تکنولوژی جوشکاری پلاستیک استفاده می شود.
– دیواره های مخازن پلی اتیلن ضخامت بالایی دارند و بسته به چگالی سیال مورد استفاده، ضخامت آن ها نیز تغییر خواهد کرد.
– گوشه و کناره های این مخازن مستحکم ساخته می شوند.
– داشتن ضخامت بیشتر در دیواره های پایینی مخزن، تحمل فشار آب را در قسمت پایین راحت می کند؛ از بروز هرگونه صدمه و آسیب به سطح و گوشه های مخزن جلوگیری می کند.
مخازن پلی اتیلن دارای مزایا و معایبی هستند که به صورت اختصار آن ها را عنوان می کنیم:

مزایای مخازن پلی اتیلن نسبت به سایر مخازن:

۱- مخازن پلی اتیلن وزن قابل تحملی دارند، دیگر نگران تحمل میزان وزن آن نباشید.
۲- برای نصب مخازن پلی اتیلن به هزینه و شرایط خاصی نیاز نیست، کافیست آن را روی سطح صاف قرار دهید.(حتی می توان زیر زمین و دور از دید آن را نصب نمود).
۳- به دلیل منعطف بودن ماده ی سازنده آن ها، دارای تنوعی گسترده در اشکال و اندازه های مختلف می باشند و پاسخگوی نیاز شما خواهند بود.
۴- مخازن پلی اتیلن برای نگهداری آب شرب کاملا مناسبند و اثری از زنگ زدگی در آن نخواهد بود.
۵- در برابر ضربه قوی و با دوام هستند و عمر قابل توجهی خواهند داشت.
۶- نوعی از مخازن پلی اتیلن هستند که به علت داشتن مواد آنتی یووی در برابر آثار مخرب اشعه ماوراء بنفش آفتاب، مقاوم خواهند بود.
۷- قیمت مخازن پلی اتیلن نسبت به سایر مخازن، مقرون به صرفه تر است.
۸- فروش آنلاین و اینترنتی منابع پلی اتیلن ، آن ها را به سهولت در دسترس قرار داده و به راحتی قابل خرید و حمل و نقل می باشند.

معایب مخازن پلی اتیلن نسبت به سایر مخازن:

۱- آسیب پذیر بودن در برابر ضربات شدید مکانیکی
۲- آسیب پذیری در برابر آتش
با توجه به عمر مفید تقریبا ۱۰ ساله یک مخزن پلی اتیلن، اگر مخزن دارای لایه محافظت کننده در مقابل یووی نباشد و یا میزان آنتی یووی آن در لایه بیرونی کم باشد، بر اثر تابش اشعه ماوراء بنفش خورشید، ترکیبات پلی اتیلن آن به مرور از میان خواهد رفت و میزان انعطاف آن نیز کاهش یافته و به ماده ای سخت و شکننده تبدیل خواهد شد و احتمال شکستگی آن نیز افزایش می یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست