طول عمر و مقاومت مخازن پلی اتیلن در سرما و گرما

طی صحبت های اخیر با مشتریان به موضوع طول عمر و مقاومت مخازن پلی اتیلن در برابر سرما و گرما، که یکی از دغدغه های مشتریان هست پی بردیم. کیفیت مخزن با مقاومت و طول عمر آن رابطه مستقیمی دارد، پس سعی کنید مخزنی با کیفیت مطلوب خرید کنید .مخازن رادمان پلاست با مواد اولیه پلی اتیلن گرید ۳۸۴۰ تولید می شود نه مواد پلاستیکی که این امر بر کیفیت مخازن تاثیر چشم گیری دارد. علاوه بر کیفیت مخزن عوامل دیگری بر طول عمر و مقاومت مخزن شما تاثیر دارد . در ادامه این مقالمه مطالبی را در اختیارتان می گذاریم تا طول عمر مخزن خود را افزایش دهید.

طول عمر مخازن به عواملی چون:

  • دما
  • رطوبت
  • نظافت مخزن
  • قرار نگرفتن در مقابل اشعه فرا بنفش و نور خورشید
  • انتخاب مکان مناسب برای نصب و….. بستگی دارد.

 

 

مقاومت مخازن پلی اتیلن رادمان پلاست در گرما

به طور میانگین طول عمر مخزن در صورت نگهداری با شرایط مطلوب بین ۱۵ الی ۲۰ سال می باشد.قبل از نصب مخزن، مکان مناسبی را انتخاب کنیم که در طول سال با افزایش و کاهش دما مشکلی برای مخزن پیش نیاید. بهتر است که مخزن را در انبار، اتاق تاسیسات، زیر زمین و … نصب کنید. اگر مکان مناسبی در دسترس نداشتید، با افزایش دما و کاهش دما چکار کنید؟

زمانی که صحبت از تغییرات دما میشود باید مخزن و موادی که داخل نگهداری می شود را در نظر بگیرید.

افزایش دما و مقاومت مکانیکی مخزن باهم رابطه عکس دارند، هرچه دما افزایش یابد مقاومت مکانیکی مخزن کمتر می شود. افزایش دما تا ۵۵ درجه سانتی گراد برای مقاومت مخزن مطلوب است. در فصول گرم، در شرایطی که مخزن با نور خورشید در تماس باشد؛ بهتر است برای آن سایبان بگذاریم. با گذاشتن سایبان دمای دیواره مخزن و مواد نگهداری شده داخل مخزن کمتر افزایش می یابد

و اما راه های دیگری برای کنترل گرما وجود دارد :

  • استفاده از مخزن سفید رنگ
  • استفاده از مخازن سه لایه رادمان پلاست
  • استفاده از عایق
  • پر نگه داشتن مخزن آب به کمک شناور 
مقاومت مخزن پلی اتیلن رادمان پلاست در برابر سرما

در فصول سرد در شب دما کاهش می باید و در روز گرمای تابش خورشید، کاهش دمای شب را جبران میکند و دمای مخزن در حالت نرمال قرار میگیرد به همین دلیل به ندرت شاهد مخزن های ترک خورده هستیم. اما زمانی که چند روز مدام دما صفر و زیر صفر باشد خطر ترک خوردن مخزن وجود دارد، که می توانید با عایق کردن مخزن و لوله های آب از ترک خوردن آن جلوگیری کنید. در فصول سرد سعی کنید تانک خود را تا نیمه پر کنید، اگر آب در لوله ها دچار یخ زدگی شود و تانک تا نیمه پر باشد  خطری تانک شما را تهدید نمی کند.

اگر درون مخزن خود مواد شیمیایی نگهداری می کنید؛ با توجه به نقطه انجماد آن برای جلوگیری از انجماد از عایق بندی، انواع گرمکن گرمایشی، سیستم حرارتی استفاده کنید. پیشنهاد میشود از مخازن سه لایه پلی اتیلن رادمان پلاست استفاده کنید تا دچار بحران ترک خوردگی مخزن خود نشوید.

عایق بندی مخازن پلی اتیلن رادمان پلاست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

فهرست